Birbirinden ayrı olan profillerin bir noktada hep beraber toplanması ile birlikte meydana gelen körüklü tentelerin ebat ve ölçüleri taleplere göre değişiklik gösterebilmektedir. İşçilik bakımından oldukça zor bir model olan körüklü tenteler diğer modellerine göre daha düşük fiyatlar ile satışa sunulur.

Körüklü tenteler yapımı bakımından yani işçilik bakımından daha zor imal edilir. Fakat diğer tente modellerine göre fiyat olarak daha uygundur, bu size kalitesiz malzemeden yapıldığını düşündürebilir fakat işçiliğin fazla olmasına rağmen diğer tente çeşitlerine oranla daha az malzeme kullanılmasından kaynaklı bir fiyat farkı oluşmaktadır. Genellikle ev balkonlarında daha kullanışlı olduğu için tercih edilen körüklü modeller dört mevsim sorun çıkarmadan kullanılabilir. Hava değişimlerinde meydana gelen yağışlardan ve güneş ışınlarından hiçbir şekilde etkilenmez.

Tente’nin boyu ve ayak uzunlukları istenilen ölçülerde ayarlanabilecek şekilde tasarlanmaktadır. Bu modelde 2 çeşit kumaş seçilebilir ; Akrilik kumaş ve polyester kumaş desen ve renk seçeneği bakımından oldukça fazla modeli bulunmaktadır. Tente kumaşının kalitesine göre fiyat farklılıkları ortaya çıkabilir. Üzerinde yer alan mekanik aksamları sayesinde daha uzun yıllar dayanıklı ve kullanışlı olabilir. Bez değişimleri konusunda bizi tercih eden müşterilerimize özel indirimler yapılmaktadır. Müşterilerimizin Körüklü tente sistemleri konusunda memnun kalmasını hedefliyoruz.